ELS Lift İhracatta Hedef Yükseltti

2020-08-27

2008 yılında Bursa’da personel yükseltici platform üretimine başlayan ELS Lift, bine yakın personeliyle, 13 bin 500 m2’lik alanda faaliyetlerini sürdürmekte. Üretimlerinin yüzde 65’ini Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Hindistan, Ukrayna ve Belarus’taki bayilikleri aracılığıyla 25’den fazla ülkeye ihraç eden ELS Lift, 2020 yılı itibarıyla ABD pazarında da yer almaya başladı.

ELS Lift’in faaliyetleri, gelecek dönem hedefleri, Ar-Ge çalışmaları ve sektör hakkında değerlendirmelerde bulunan ELS Lift Satış Pazarlama Direktörü İrfan İşmak, “İçinde bulunduğumuz sektörü ele aldığımızda, yenilikleri takip eden ve uygulayan şirket anlayışımız ile sektöre yön veren bir çizgideyiz” dedi.

ELS Lift’i diğer firmalardan ayıran özellikler hakkında konuşan İşmak, “Büyük önem verdiğimiz Ar-Ge çalışmaları ve pazarlama faaliyetlerindeki vizyoner anlayışımız sayesinde, rakiplerimizden büyük ölçüde ayrılmaktayız. İnovatif ve kullanıcı dostu ürünler, fiyat politikamız ile global pazarlardaki firmalarla rekabet içerisindeyiz. Firmamızı domestik üreticilerden ayıran başlıca özelliklerimizden birisi uluslararası standartlarda katma değeri yüksek ürünlerin üretimini gerçekleştirerek, tüketici nezdinde marka bilinirliliği oluşturmuş olmamızdır” ifadelerini kullandı.

ELS Lift olarak satış sonrası hizmetlere oldukça önem verdiklerini dile getiren İşmak, “Bu hizmetler, en az ürünlerimizin nitelikleri kadar önem arz ediyor. Bu sebeple yatımlarımızın birçoğunu bu alanda gerçekleştirmekteyiz. 2019’un son çeyreğinde başladığımız dijitalleşme sürecini bu yılın son çeyreğinde devreye alacağız. Böylece distribütörlerimizden son kullanıcılara kadar işlemlerini bu portal üzerinden rahatça sağlamış olacak. Uygun maliyetli ve hızlı ulaşılabilir yedek parça tedariki ile etkin servis hizmetlerimizle rakiplerimize karşı avantajlı bir konumdayız” dedi.
Ar-Ge çalışmalarıyla her yıl üç yeni ürün

Firmanın Ar-Ge üzerine gerçekleştirdiği çalışmalara da değinen İşmak, “Her yıl üç yeni model ürünü piyasaya sunmak üzere kurulmuş olan ELS Lift Ar-Ge stratejimizi, bu yıl da devam ettireceğiz. Dikey personel yükseltici platform grubunda 6 metre yükseğe erişim imkanı sağlayan VM6 modeli, makaslı personel yükseltici platformlar kategorisinde ise 16 metre yükseğe erişim imkanı sunan EL16 ve 19 metre yükseğe erişim olanağı sağlayan EL19 modellerinin seri üretime almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

İş makineleri sektörü hakkında da değerlendirmelerde bulunan İşmak, “Türkiye iş makinaları imalat sanayinde Avrupa’nın 9. büyük ülkesi olarak yer almaktadır. Ayrıca Türkiye iş makinaları pazarı Çin ve Hindistan’dan sonra son 8 yılda en hızlı büyüme oranına sahip ülkedir. Avrupa’nın satış bazında 4. büyük iş makinaları pazarına sahip olan Türkiye’nin, 2023 yılında bu sırasını ilk 3’e taşıması öngörülmektedir” diye konuştu.

İşmak sözlerini şöyle sürdürdü; “İş sahalarında hayati önem arz eden İSG kurallarına karşı gün geçtikçe artan kanuni düzenlemeler sebebi ile, yüksekte çalışma gereksinimi duyulan her alanda güvenli bir erişim sağlanması için personel yükseltici platformlara gereksinim vardır. Bu sebeple tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de personel yükseltici platformlara dair taleplerdeki artış sürmektedir.”