ELS Lift Bauma Fuarında Yenilikçi Ürünlerini Gözler Önüne Serdi

2019-04-19

• Almanya’nın Münih kentinde her üç yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük inşaat, madencilik ve ekipmanları fuarı Bauma, Messe München Fuar Merkezi’nde 8-14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 2008 yılından itibaren Bursa’da ki fabrikasında personel yükseltici kaldırma ekipmanları üretimi yapan ELS Lift, yenilikçi ürünlerini Bauma’da görücüye çıkardı.
Dünyanın en büyük inşaat ve iş makineleri fuarında 3’üncü kez yer alan ELS Lift, standında 1000’in üzerinde ziyaretçi ağırlarken, 225’e yakın firma standlarına ziyarette bulundu. Almanya başta olmak üzere; Kanada, Hollanda, Avusturalya, Amerika, İtalya, Çin, İngiltere, Hindistan, Vietnam, Belçika, Küba, İzlanda, Kolombiya ve Peru’dan çeşitli müşterileri ile görüştü. Görüşmeler sonucunda 250’nin üstünde yeni sipariş talebi toplandı.
İngiltere, Almanya, Ukrayna, İspanya, Belarus ve Fransa bayileri ile ilişkilerini kuvvetlendirirken, her geçen gün global pazarda iş ortaklıklarına bir yenisini eklemeye devam eden ELS Lift; Çin, İtalya, Kolombiya, Peru, Finlandiya ve İzlanda’dan gelen potansiyel bayileri ile prensip anlaşmaları imzalayarak; İngiltere, Rusya ve İrlanda’da bölgesel alt distribütörlüklerini oluşturdu.
Fuara Özel Üç Yeni Ürünün Lansmanı Yapıldı
18 metre çalışma yüksekliği olan, engebeli arazilerde kullanıcı dostu dizel makaslı personel yükseltici platform RT18-L, 6 metre çalışma yüksekliğine sahip, iç mekan kullanımına uygun dikey personel yükseltici platform VM6 ve MST İş makineleri iş birliği ile üretimini gerçekleştirdiği, 9.35 m çalışma yüksekliği ve 3.500 kg kaldırma kapasitesine sahip, dizel motor Telehandler ETH 935’i kullanıcı ile buluşturan ELS Lift, mevcut ürün gamına eklediği üç yeni modelin lansmanını gerçekleştirdi.
Distribütörlere ve ELS Lift Ekibine Plaket Takdimi
ELS Lift, Bauma`da Almanya`daki distribütörü Kunze Group ile 5 yıllık ortaklığını kutladı. Yıldönümü, ELS Lift Genel Müdürü Kerem Bayrak ve Yurtdışı İhracat Geliştirme Müdürü Alistair Palacıoğlu tarafından ELS Lift’in standında Kunze Group Genel Müdürü Charly Kunze’ye plaket takdim edilerek kutlandı.
Yıldönümüne dair fikirlerini dile getiren Kunze Group Genel Müdürü Charly Kunze; ‘’ELS Lift ve Kunze olarak 5 yıllık bir ortaklığı sürdürmekteyiz. Kunze, şu anda 10 farklı model EL serisi platform pazara sunmaktadır. Her iki şirkette kendi pazarında yıllar içinde istikrarlı bir şekilde büyüdü. ELS Lift ile olan iş ilişkimiz, gurur duyduğumuz bir Alman-Türk arkadaşlığı haline geldi. Bauma 2019’da bir araya geldiğimiz ELS Lift ile, iyileştirmeler ve yenilik fikirleri hakkında konuştuk ve yakın gelecek için ortak bir stratejiler geliştirdik. Uluslararası pazarda gerçekleştirilmesi planlanan işbirlikleri için harekete geçmeyi dört gözle bekliyoruz. Karl ve Charly Kunze ve ekibi olarak, cömert hediyesi için ELS Lift`e teşekkür ediyoruz.’’ diye konuştu.

Gerçekleşen ödül töreninde aynı zamanda, Birleşik Krallık distribütörü EMHandling Genel Müdürü Şeref Zengin’e ‘’Vision Award’’ ve İspanya distribütörü Small Lift Genel Müdürü Jaume Puiggari’e ‘’Dynamic Award’’ plaketleri sunuldu.
Törende ödül alan ELS Lift ekibine de, Genel Müdür Kerem Bayrak tarafından hediyeleri takdim edildi.