blog

Manlift Kiralama Seçenekleri Nelerdir?

Manlift Kiralama Seçenekleri Nelerdir?
2021-09-05

Manlift nasıl temin edilir nasıl kiralama işlemi yapılır. Personel yükseltici platformları genellikle iş verenler iş maliyetini düşürmek amaçlı kiralamayı tercih eder. Ancak makinenin belli periyodik bakımları, sigortası, kaskosu, evrakları, operatör seçimi, operatör belgesi gibi detaylar derken ortaya maliyetli bir tablo çıkabilir. Bu maliyeti düşürmek ve daha az miktarda gider sağlamak için çoğunlukla kiralama yolu tercih edilir. Manlift markaları, teknik özelliklerine göre değişir öncelik olarak dikkat etmeniz gereken nokta ne amaçla kullanıcağınıza karar vermeniz. Büyük olursa çok fazla işe yarar mantığı ne yazık ki iş makinelerinde pek geçerli değil. Bunun bir çok örneğini çeşitli iş kazalarında gözlemliyoruz. Unutmayın en önemli unsur iş güvenliğidir bunu kendinize bir ilke edinmelisiniz.

Manlift Çeşitleri Nelerdir?


Manlift personel yükseltici makineler kendi içinde gruplara ayrılır. İçlerinde en bilinenleri; sepetli manlift, ahtapot manlift, eklemli manlift, makaslı manlift, örümcek manlift, teleskopik manlift diyebiliriz. Elbette dikey manlift, paletli manlift, elektrikli manlift, dar şasi ve geniş şasi olmak üzere daha pek çok çeşidi de vardır. En bilenenlerinden olan makaslı platformdur.

Makaslı Platformlar


Dizel ve akülü olarak iki türde motor çeşidi var ancak dar şasi, geniş şasi, mini makaslı ve kendinden sürüşlü çeşitleri de mevcut. Makaslı platformlar, dikey platformlar olup maksimum bir yükseklikte hizmet verirler. İleri geri manevraları mevcuttur.

Teleskopik Platformlar


Teleskopik platformlar dizel motorludur. Personel yükseltici platformlar dediğimiz makinelerden biridir. Yatay ve uzunlamasına yükselebilir ve güvenli bir çalışma ortamı sağlar diyebiliriz. Platform olarak eklemli platformun özelliklerine benzerlik gösterir ancak elbette bir çok farkları mevcuttur.

Sepetli Patformlar


Araç üstü sepetli platformlardır. Kamyonet ya da benzer araçların üstüne monte edilir. Bu yüzden sepetli platform olarak bilinirler. Hızlı bir ulaşım modellerinden biridir.

Personel yükseltici platformlar yani diğer bir adıyla manliftler; kullanım alanları, işlevleri ve teknik özelliklerine göre bir çok farklılık gösterir. ELSLİFT personel yükseltici platformlar, zamanı “güven” ile doğru yönetmenize olanak sunar.