blog

Makaslı Platform Nerelerde Kullanılır?

Makaslı Platform Nerelerde Kullanılır?
2022-04-29

Makaslı PlatformMakaslı platform ; avantajları, özellikle yüksek çalışma alanlarında faaliyet gösterenler için oldukça fazladır. Makaslı platform özellikleri gereği; yüksek yerlerde kalan çalışma alanlarına güvenli bir şekilde ulaşmak, işi gerçekleştirecek personele daha kolay bir çalışma sahası oluşturmak ve yapılması gereken işi çok daha kısa sürede bitirmeyi amaçlayan araçlardır.

Bu platformların makaslı oluşları dikey bir hareket kolaylığı sağlamaktadır. Yüksek alanlara yük çıkartma, yük indirme, düzenleme ve çalışma alanında etkili bir rol oynar. Makaslı platform kullanımı kolay olsa da, deneyim gerektirir. Tekerleri sayesinde kolaylıkla hareket eden platformlar, kafesli bölümü sayesinde personel güvenliğini maksimum seviyeye taşır.

Makaslı Platform Fiyatları ve ÇeşitleriMakaslı platform fiyatları ; ihtiyaca ve kullanılacak alana göre değişiklik göstermektedir. Firmamız tarafından satışı gerçekleştirilen 2 farklı çeşit bulunmaktadır.

1. Hafif Tip Makaslı Personel Yükseltici Platformlar
2. Makaslı Personel Yükseltici Platformlar,
3. Dizel Motorlu Makaslı Platform,
4. Akülü (Elektrikli) Makaslı Platform,

Ek olarak 2 farklı tür, kendi içerisinde de ihtiyaçlarınıza doğrudan çözüm üreten modelleri de barındırmaktadır.

Dizel motorlu makaslı platformların kullanım alanları geniştir ve her türlü zemine uyum sağlayan yapıdadır. Bu avantajlarına ek olarak, gürültülü çalışmaktadır.

Akülü yani şarjlı makaslı platformlar ise dizel olanlara nazaran çok daha sessizdir. Daha az yüksekliğe ulaşır. Genellikle binalarda tercih edilir. Akülü makaslı platform fiyatları, dizele göre daha uygundur.

Makaslı Platformların ÖzellikleriMakaslı platformlar kullanım açısından oldukça ergonomik ve güvenlidir. Oransal kontrole sahiptirler ve kendiliğinden kilitlenen platform kapıları vardır. Platformda bulunan kişinin güvenliği bu şekilde sağlanmaktadır. Forklift ve vinç ile taşınabilirler.

Makaslı platformların ağırlığı 660 kg’dır. Bu da sınıfının en hafif aracı olma özelliğini verir. Şarj koruma, elektromanyetik fren sistemi, hareket alarmı, acil durdurma butonu vardır.

Güvenlik açısından her detayı bünyesinde barındırması, makaslı platformları tercih sırasında üstlere taşımaktadır. İki DC elektrik motorlu yürüyüşe sahiptir. Silindir kontrol valfi, hidrolik direksiyon sistemi ve iz bırakmayan lastikleri sayesinde birçok farklı zemin üzerinde çalışma kolaylığı sağlar.

1. Ergonomik Ve Güvenli Araçlardır,
2. Kullanıcının Güvenliği Maksimum Seviyede Tutulur,
3. Acil Durum Butonu,
4. Hareket Alarmı Bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra kullanıcı personel, sarsılmadan güvenli bir şekilde istenilen noktaya ulaştırılır. Makaslı Platform Üreticileri arasında lider konumda olan firmamız, iç dizayn ve donanım, iş güvenliğini maksimum seviyede tutacak şekilde tasarlamıştır.

Makaslı Personel Platformu AvantajlarıÇalışma ikaz lambası, basınç sensörü, korna, otomatik çukur koruma gibi özellikleri yalnızca platformda olan kişiyi değil, çevresindeki kişilerin de güvenliğini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bakım güvenlik aparatı, hata gösterge ekranı hem platformda hem de yer kontrolde oldukça önemli bir tasarım detayıdır.

Entegre eğim sensörü, %25’e kadar eğimli olan bölgelerde çalışmayı daha kolay ve pratik hale getirmektedir. Acil indirme sistemi platformdaki kişiye hız ve güvenlik sağlamaktadır. Uzatma balkonu, erişim açısından makaslı platformu kullanımda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. 5.5 metreye kadar çalışma alanı sunar. Maksimum yüksekliğine 17 saniyede ulaşır. 250 kg’lık bir yük kapasitesi sunar. 24 V / 0.8 kW elektrik motoruna sahiptir ve 24 V / 20 A akü şarj cihazı bulunmaktadır.

Makaslı Platform Nerede Kullanılır?Makaslı platform nerede kullanılır ;sorusu, tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yanıtlanır. Deponun yüksek raflarına erişmek isteyenler, kargo firmaları, dış cephe temizliği yapanlar ve inşaat alanlarında çalışanlar tarafından tercih edilebilmektedir.

Makaslı Platform KiralamaMakaslı platform kiralama birçok kişi tarafından tercih edilse de; satın almak her zaman daha avantajlıdır. Bütçenize uygun modellere göz atarak hem istediğiniz zaman ihtiyaçlarınıza yanıt verecek bir platforma sahip olursunuz, hem de kiralama masraflarından kurtulursunuz. Bakımını yaptırdığınız, sürekli olarak size ait olan bir platform, iş güvenliği açısından da avantaj sağlar.

Makaslı Platform Kullanma Talimatı

Makaslı Platform Kullanma Talimatı, araç modeline göre değişiklik gösterir. Fakat en temelde kullanıcı ve işçi güvenliğini sağlamanız, ardından kullanmanız önerilir. Makaslı Platform Kullanma Talimatı için buraya tıklayarak tüm modellerimize ve kullanım talimatlarına ulaşabilirsiniz.

Makaslı Platform ÜreticileriMakaslı platform ücretleri ; arasında olan firmamız, yurtiçi ve yurtdışı platform ihtiyaçlarına başarılı bir şekilde çözüm üretmektedir. Uygun fiyat, yüksek müşteri memnuniyeti ve iş güvenliği ilkeleri ile faaliyet gösteren firmamız, makaslı platformun yanı sıra diğer ekipmanların da üretimini / satışını yapmaktadır.

Makaslı platform satılık ; ürünlerimize göz atmak için buraya tıklayın.

Makaslı Platform fiyat, MAKASLI PLATFORM Satılık, Sahibinden MAKASLI PLATFORM, MAKASLI Platform Lift, Dizel makaslı platform , 2.el makaslı platform, ÇİFT MAKASLI PLATFORM, Teleskopik Manlift,