blog

İş Dünyasının Vazgeçilmezi: Personel Yükseltici Platformlar

İş Dünyasının Vazgeçilmezi: Personel Yükseltici Platformlar
2021-02-22

Personel yükseltici platformlar, birçok alanda kullanılabilen, olası iş kazalarının önüne geçmede etkisi çok büyük, kullanması çok basit ve iş yükünü büyük bir çoğunlukla hafifletip zamandan tasarruf ettiren cihazlardır. Bu cihazlar üretim alanında birçok işin yükünü alıp, zaman yönetimi ve iş yükünü çok makul seviyelere getirmektedir.

Personel Yükseltici Platformların Çeşitleri


Personel yükseltici platformlar; büyük fabrikalarda, yüksek binalarda, depolama alanları gibi birçok yerde ve sektörde kullanılabilir. Amaçları, merdivenle çıkılamayan, tırmanılamayan ya da tehlike arz eden yerlerde, erişimi zor bölgelere erişmek ve personelin güvenliğini azami seviyede tutarak yapılması gereken işi en hızlı şekilde çözüme ulaştırmaktır. Büyük depoların ürün ya da mal dizilimlerinde, gemi, uçak gibi yüksek araçların tamiri ve bakımı gibi işlerde, yüksek binaların ve iş kulelerinin dış cephe ve cam temizliğinde, inşaatlarda ya da iç dekorasyonlarda gerekli yüksek alan işlerinde ve bunlar gibi çeşitlendirilebilecek birçok sektörde ve iş tipinde sıklıkla kullanılan, personellerin vazgeçilmezi olan bir üründür. Personel yükseltici platformların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunların seçimleri mekanın yüksekliği, kapasitesi, işin yoğunluğu ve işin şekline göre değişmektedir. Personel yükseltici platformlar 4 ana başlık altında toplanmaktadır; hafif tip makaslı, makaslı, dikey ve eklemli personel yükseltici platformlar.

Personel yükseltici platformlardan kabaca bahsedecek olursak hafif tip makaslılar; 4,5metre ila 5,5 metreye kadar çalışma alanına sahiptir. 250 kg kadar ağırlık kaldırabilir. %25’lik bir eğime tırmanabilme özelliğine sahiptir. Makaslılar; maksimum çalışma yükseklikleri 6 metre ila 13.95 metre arasında değişmektedir. 350 kg kadar ağırlık kaldırabilir. %25’lik bir eğime tırmanma özelliğine sahiptir. Dikeyler; maksimum çalışma yükseklikleri 6 metre ila 9.8 metre arasında değişmektedir. Maksimum yatay erişimleri 3.15 metredir. Eklemliler; 15 metreye kadar çalışma yüksekliği sunar. Hem iç hem de dış mekan kullanımlarına uygundur.

ELS Lift, 2008’den bu yana yerli üretim yapmaktadır. Birçok sektörde bulunmasının yanı sıra Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya, Hindistan, Ukrayna ve Belarus’ta bayilikleri bulunmakta, bunlar aracılığı ile de Amerika, Suudi Arabistan, Pakistan, Hollanda, Cezayir, İsviçre ve Avusturya’ya ürün ihraç etmektedir. ELS Lift aynı zamanda ISO 9001 kalite belgesine, CE belgesine ve TS EN280 standartlarına uygun ürünler üretmektedir.