blog

İkinci El Manlift ve Platform Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci El Manlift ve Platform Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
2021-07-14

Manlift Alırken Nelere Dikkat Edilmeli


Ülkemiz ve dünyada bir çok alanda kullanım kolaylığı sağlayan ve personellere de güvenli yükselme kabiliyetleri veren manlift ürünleri İnşaat ve bir çok büyük projelerin özellikle fabrika ve sanayileşmenin önemli araçlarından olmuştur.Türkiye’de personel yükseltici olarak anılan manlift ürünleri; Makaslı Platform, Eklemli Platform, Dikey Platform, Örümcek Platform, Sepetli Platform, Teleskopik Platform bu ürünlerin bakımları zamanında yapılmış olup ve revizyon ile sıfır bir manlift ayarında işlevsel olduğu için genellikle ikinci el tercih edilmektedir. Ürünlerin fiyatlandırılmasında çalışma saati ve üretim yılı büyük bir etkendir. Ürünün kullanım durumu, marka ve modelleri bu fiyatlar açısından değişkenlik gösterir. Sıfır fiyatının yanında çalışma saati ve üretim yılına göre belirlenmiş olan platform ve manliftler ürünün durumuna göre fiyatını belirler. Makinelerin boyutları Makaslı, Eklemli, Dikey, Teleskopik, Örümcek ve Sepetli özellikleri ile de bu fiyatlar değişkenlik göstermekte. Sitemizde makine kategorilerine bakarak ve piyasa fiyatlarını inceleyerek ayrıca ürünün diğer makinelerden ayıran kullanım durumunu ve çalışma saatine göre fiyatlandırmak gerekir.Manlift Makinelerin Seri Numarası


Manlift ürünlerinin kimlik numaraları vardır. Ürünü almadan önce kimlik bilgisi ile piyasada hırsızlık, çalınma veya başkası tarafından kiralanarak satılığa çıkartma gibi durumlar söz konusu olduğundan seri numarasını kullanarak marka firma ile irtibata geçip asıl sahibine ulaşabilirsiniz. Ayrıca noter, ticari sicil numarası ile de makine ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.Manlift Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?


Makineyi satışa çıkarmadan önce bakımları ve revizyonu yapılmış olması rahat bir şekilde alıcı bulmasını sağlayacaktır. Günümüzde internet o kadar yaygın bir hale geldi ki tartışmasız iş dünyasının olmazsa olmazı halinde bu yüzden alıcılara direkt olarak internet üzerinden ulaşılırken, alıcıların aynı manlift ile ilgili başka seçenekleri de olduğunu göz ardı etmemek lazım, makinenin çalışır durumu, revizyon yapılmış olması ve bütün detaylı bilgilerinin olması alıcılar tarafından satın almak için en önemli noktalardan biridir.